Tabu Uurimine: BDSM Põhitõed

BDSM

BDSM, lühend sõnadest bondage ja discipline, dominance ja submission, sadism ja masochism, on seksuaalsuse ja intiimsuse valdkond, mis võib tunduda paljudele salapärane ja tabu. BDSM on aga palju enamat kui lihtsalt füüsiline valu või domineerimine – see on keeruline ja mitmekülgne maailm, mis hõlmab võimu mängu, usaldust ja vastastikust rahuldust. Selles blogipostituses tutvustame BDSM põhitõdesid ja aitame mõista, miks see valdkond võib olla sügavalt rahuldustpakkuv neile, kes julgevad sellesse avastusretkele minna.

Mis on BDSM?

BDSM on intiimne suhtevorm, kus osalevad vabatahtlikult kaks või enam täiskasvanud inimest. See hõlmab erinevaid seksuaalseid praktikaid, mis on seotud võimu, kontrolli, valuga või allumisega. BDSM-i põhitõed on jagatud kolme kategooriasse:

 1. Sidumine ja Disipline (Bondage and Discipline, BD): Sidumine tähendab kehade või jäsemete piiramist, et luua tunne või saavutada kontroll. Disipline hõlmab reeglite, piirangute ja korralduste kasutamist mängu raames.
 2. Domineerimine ja Submission (Dominance and Submission, DS): Domineerimine viitab ühe partneri võimupositsioonile ja kontrollile, samas kui allumine on teise partneri vabatahtlik vastuvõtlikkus domineerimisele.
 3. Sadism ja Masochism (Sadism and Masochism, SM): Sadism tähendab rõõmu valmistamist partnerile valu põhjustamisest, samas kui masohhism tähendab naudingut saamist valust või alandusest.

Miks inimesed osalevad BDSM-is?

BDSM-i praktiseerimisel on mitmeid võimalikke motiive:

 • Võimu ja kontrolli mäng: Mõnele inimesele meeldib võtta domineerivat rolli, teistele meeldib alluda ja olla kontrolli all. BDSM pakub võimalust elada välja erinevaid võimu dünaamikaid ja avastada uusi külgi enda ja partneri kohta.
 • Aistingute intensiivistamine: BDSM hõlmab sageli erinevate aistingute intensiivistamist, mis võib suurendada seksuaalset naudingut ja lähendada partnereid.
 • Rutti murdmine: BDSM võib olla vaheldusrikas ja põnev viis seksuaalelu vürtsitada ning rutiinist välja murda.

Tervislikud suhted BDSM-is

BDSM-i mängud nõuavad vastastikust nõusolekut, usaldust ja kommunikatsiooni. Kõik osalejad peaksid mõistma tegevuste riske ja olema valmis seatud piire austama. Tervislikud suhted BDSM-is põhinevad alati vabatahtlikkusel ja austusel, kus iga partneri soovid ja piirid on tähtsad.

Turvalisus ja mõõdukus

BDSM-i mängudes on oluline järgida ohutusreegleid ja mõõdukust. Sidumisel tuleb kasutada õigeid seoseid ja mitte takistada verevoolu. Valu põhjustamisel tuleb olla ettevaatlik, et mitte tekitada püsivaid vigastusi. Lisaks on oluline kokku leppida hoolikalt sõna- ja mitteverbaalseid märke, mis näitavad partneri mugavustaset või soovi lõpetada tegevus.

Lõpetuseks, BDSM on keeruline ja mitmekesine maailm, mis pakub palju avastamist ja rahuldust. Oluline on mõista BDSM põhitõdesid, eetikat ja ohutusreegleid enne sellesse avastusretkele asumist. Vabatahtlikkus, usaldus ja avatus on võtmetähtsusega BDSM-i tervislikuks ja rahuldustpakkuvaks kogemuseks.

2 Kommentaari

 1. 30/11/2020 at 01:55
  Dr. Geovanny Corkery

  Deleniti qui saepe omnis qui ut. Aut dolores aut sed rerum voluptas. Aut est quam facilis voluptatem est. Sed ipsam distinctio alias aut consequatur.

  Dolore sit molestiae maiores mollitia. Ex pariatur veritatis molestiae. Quia inventore quis magnam voluptatum occaecati eveniet laboriosam.

 2. 21/12/2021 at 10:08
  Geovanny Corkery

  Curabitur gravida scelerisque nunc quis semper. Vivamus eu metus quis quam volutpat viverra ac ut odio. Phasellus volutpat tristique consequat. Nunc vitae nisl et magna rhoncus sollicitudin. Vestibulum posuere augue et nisi ultricies, vel condimentum ante consectetur. Ut at tellus a nisi dictum lobortis auctor scelerisque dui.

Jäta kommentaar

Your email address will not be published. Required fields are marked *